FRH - Federatia Romana de Haxball
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reclamatie PROj-ET

5 posters

Go down

Reclamatie PROj-ET Empty Reclamatie PROj-ET

Post by Rose. November 23rd 2014, 20:31

Reclamatie PROje 4-2 ET

No offence nu am nimic cu nimeni . 

http://www.haxballtube.com/watch/2c2e8abd6d

1.Pentru inceput , am asteptat pana la si 43 ca sa incepem.
2.Hostul super bun al lui Alexis , toata echipa mea avand un lag prea mare.
3.Incalcarea regulii 3def by Floyd.

2.Deci , http://gyazo.com/de35a4e88b5173e3eec7c48c897ef3e9 , http://gyazo.com/65e79dc5aad6f60e8ac0eaadb959f2d1 , http://gyazo.com/435d3739f163ae5f6aac0600101cb2ed, si nu stiu daca e corect ca ei sa aiba lagul ala si noi lagul asta -> http://gyazo.com/9ec387de38da5d69490fca33c65f1412 (Nu vreau sa aud acum ca bla bla am turc ceh in echipa , ei nu au probleme cu lagul in general pe host romanesc , cehii au 68-84-100 maxim iar turcul 120-132 maxim), iar eu ca roman sa am lagul asta http://gyazo.com/691e36e7d382324978de279c04c08356 .
3. 4:47 , 5:03 , http://gyazo.com/0cd6c82d4809dcc9ae2cf03418f148b5 gg.Reclamatie PROj-ET Icon_eek 

Si nu vreau sa vad ca acum cei din PROj ma intreaba "de ce nu ati spus de la inceput sa schimbam host?" pentru ca am spus chestia asta , mai bine jucam altundeva , preferabil la floyd , dar ma rog.
Presupun ca nu prea am sanse la aceasta reclamatie deoarece, bineinteles , nu ai cum sa te pui cu moderatorii campioni, dar poate vede PRO asta si se intampla ceva.
Rose.
Rose.
FRH Player

Posts : 402
Age : 26

Back to top Go down

Reclamatie PROj-ET Empty Re: Reclamatie PROj-ET

Post by Alexis November 23rd 2014, 21:02

1. ai asteptat pana la si 43 si ce ne zici noua?

"Daca o echipa nu este prezenta sau nu are 4 jucatori disponibili la ora de incepere a meciului, cealalta echipa trebuie sa mai astepte inca 15 minute"

2. ai inceput meciul, n-ai zis nimic, a repriza a doua, iar n-ai zis nimic, ai pus pauza cand eram in faza de gol cu toate ca erai st si nu aveai nici o treaba cu faza respectiva, nu e vina noastra ca ai avut lag, e normal, daca nu poti juca pe un host, refuzi sa incepi meciul pentru ca nu esti obligat, dar din cate se vede pe rec  nu ai zis nimic, tu ai fost singurul care a zis si care avea lag, te-ai schimbat, apoi te-ai bagat iar tot pe tine cu toate ca stiai ca ai lag, ar fi trebuit sa pui alt jucator cu ping stabil, la floyd sau la mine, avem acelas net, e vina netului tau nu al hostului si aici tin sa mentionez ca ti-am dat voie sa faci schimbari de 2 ori in timpul meciului, stii bine ca adversarii trebuie sa fie de acord pt schimbare nu e dupa tine, si te-am lasat sa faci 2 schimbari cu toate ca ai strigat buna desfasurare a jocului cu 10 pauze.

http://gyazo.com/9ec387de38da5d69490fca33c65f1412 -> tu ai tupeu sa pui print in momentul in care eu deschisesem tab? crezi ca noi suntem prosti sau cum? 

mikel si friendly nu au avut lag, turcul nu a zis nimic, degeaba plangi si pentru el, iar Costa la fel, daca nu a zis nimic inseamna ca i-a fost bine, deci tu deci tu ai ramas singuru cu lag, de zis n-ai zis nimic sa schimbam hostul, ai inceput repriza a doua fara nici o problema, e vina ta nu a noastra. Te-ai schimbat, te-ai pus la loc, ar fi trebuit sa te schimbi cu cineva fara lag, iar e vina ta nu a noastra, si mai repet pt a nu stiu cata oara, daca incepi repriza pe host si ai lag, nu te astepta in timpul jocului sa zici ca ai lag si ca faci reclamatie, ori inainte sa inceapa ori deloc.

3. http://gyazo.com/0cd6c82d4809dcc9ae2cf03418f148b5

http://www.haxballtube.com/watch/2c2e8abd6d 11:03

aici la faza asta ai dat gol, ce nu iti convine?cum sa reclami ceva ce e de partea ta? daca cumva nu ai fi dat gol ai fi putut protesta ca a fost 4def si din cauza asta nu am dat gol, dar daca l-ai dat care e faza? aici am venit eu in aparare si floyd apoi s-a retras facand schimb de pozitii, intradevar cam tarziu.

4.47 se poate spune ca e 3def intr-un fel, dar kmz nu prindea mingea si trecea de el, iar pasa venea de la drg si floyd putea sa se bage

5:03 aici l-a atins putin dar nu l-a deranjat cu nimic, nu a influentat cu nimic faza respectiva, din cate vezi l-a atins, a vazut ca e 3def si s-a retras, nu a continuat.

Si nu vreau sa vad ca acum cei din PROj ma intreaba "de ce nu ati spus de la inceput sa schimbam host?" pentru ca am spus chestia asta , mai bine jucam altundeva , 

si ma repet a zecea oara, ai inceput meciu, inseamna ca poti juca, apropo, prima repriza a mers brici nimeni nu a avut lag deci ce nu ti-a convenit la inceput?

iar la reclamatie, va raspunde PRO bineinteles, ca sa nu incepi sa imi plangi mie ca fac parte din staf si tin cu proj etc.

Practic ce a ramas din reclamatie e acel 3def.


Last edited by Alexis on November 23rd 2014, 21:43; edited 3 times in total
Alexis
Alexis
FRH Player

Posts : 340

Back to top Go down

Reclamatie PROj-ET Empty Re: Reclamatie PROj-ET

Post by DrG November 23rd 2014, 21:10

"1.Pentru inceput , am asteptat pana la si 43 ca sa incepem."
asa si? reclami ca jucam in timpul regulamentar? 7:30 + 15 min

"2.Hostul super bun al lui Alexis , toata echipa mea avand un lag prea mare."
ti-ai raspuns singur "Si nu vreau sa vad ca acum cei din PROj ma intreaba "de ce nu ati spus de la inceput sa schimbam host?" pentru ca am spus chestia asta , mai bine jucam altundeva , preferabil la floyd , dar ma rog." exact asta e si ideea, Floyd si Alexis au acelasi host, tu ai romtelecom, daca vrei sa joci in conditii normale ori iti bagi rds ori cauti host inainte sa vrei sa joci.

3.Incalcarea regulii 3def by Floyd.
defapt asta e reclamatia, ai umplut un topic cu nimicuri ca sa acuzi defapt un 3def involuntar, mai ai si pretentia ca cineva sa trateze obiectiv protestu tau

DrG
FRH Player

Posts : 140

Back to top Go down

Reclamatie PROj-ET Empty Re: Reclamatie PROj-ET

Post by Rose. November 23rd 2014, 21:22

Floyd și cu alexis sunt frați ceva de au același host ?Surprised
Rose.
Rose.
FRH Player

Posts : 402
Age : 26

Back to top Go down

Reclamatie PROj-ET Empty Re: Reclamatie PROj-ET

Post by Floyd November 23rd 2014, 22:50

Reclamatie PROj-ET Screenshot_1
Iar momentan, cat nu sunt adaugati capitanii in grupul Team Captain, vor putea si co-capitanii sa scrie in topic.


Next warn.
Floyd
Floyd
FRH Player

Posts : 181

Back to top Go down

Reclamatie PROj-ET Empty Re: Reclamatie PROj-ET

Post by PRO November 27th 2014, 09:49


1. Irelevant, nu inteleg de ce ai specificat asta atata timp cat nu s-a incalcat regulamentul.
2. V-am rugat sa nu mai faceti plangeri legate de ping, mai ales dupa ce a fost jucat meciul. E simplu, inainte sa jucati meciul oficial e datoria voastra sa gasiti un host bun pentru ambele echipe, daca niciuna dintre echipe nu poate sa ofere un host decent pentru echipa adversa gasiti un host neutru, faceti teste inainte de meci. Plangerile se fac in cazul in care una dintre echipe da dovada de lipsa fairplay si incearca sa forteze echipa adversa sa joace pe un host care nu ofera conditii bune de joc in speranta c-o sa fie avantajati. In mod evident tipul de plangeri mentionat mai devreme se face inainte de jucarea meciului, presupun ca e destul de logic faptul ca ai acceptat host-ul jucand meciul.
3. Intr-adevar, se pare ca Floyd a incalcat involuntar regula 3DEF insa nu intr-un mod care sa influenteze rezultatul final al meciului, dupa ce am vizionat replay-ul in intregime am ajuns la concluzia ca este vorba despre o pozitionare proasta in teren a jucatorilor, din moment ce asta e o problema destul de comuna iar alte comunitati o cam ignora si implicit incurajeaza aceste mici impedimente ma simt nevoit sa il rog atat pe capitanul echipei PROjectiles cat si pe ceilalti capitani sa isi organizeze mai bine jucatorii pe teren astfel incat sa putem evita situatiile de genul asta. Atacantul TREBUIE sa pastreze o distanta imaginara de cel putin un jucator/o bila (de preferabil doua)fata de DM-ul/cel mai indepartat jucator din atac al echipei adverse toate astea fara ca el sa depaseasca incontinuu limita aratata grafic in regulament.
Reclamatie PROj-ET 3efee_10
Atacantul nu are ce sa caute in spatele liniei imaginare in aparare deoarece e doar o problema de timp pana o sa incurce pe cineva plus ca prezenta lui in spatele liniei e irelevanta si menita doar sa incomodeze intr-un fel sau altul echipa adversa. Aceasta comunitate cat si administratia ei incurajeaza fairplay-ul, asta e singurul lucru care ne uneste si ne desparte de celalte comunitati facute cu copy/paste de la noi unde joaca toti copiii cu nevoi speciale cu deficit de vitamina C, vocabular si fairplay. Victoria nu e cel mai important lucru, inca astept ziua in care o echipa o sa piarda cu zambetul pe buze si respect fata de echipa adversa.

Vroiam sa il laud pe jucatorul tau -friendly- ca stie sa joace curat 3def cu fairplay, dar ocazional se ducea aproape pana in poarta. Cat despre ultima parte din plangere, well, asta e motivul pentru care i-am pus pe ei moderatori si am renuntat la cei vechi, pentru ca au dovedit ca sunt maturi si impartiali, te rog sa nu induci celalte echipe in eroare spunand ca ei isi fac de cap, ca si pana acum, nimeni nu-si face de cap, nu vreau sa mai vad aberatiile astea rautacioase, comunitatea asta nu e administrata de guvernul romaniei, nu platiti niciun fel de taxa, accesul e un privilegiu nu un drept, m-am plictisit sa aud zvonuri ca nu stiu cine se pune bine pe langa mine, ati spus asta si de CouNteR (ca se linguseste pe langa mine, bla bla), care pana la urma nu numai ca e un prieten dar el e cel care a inregistrat forum-ul si pana la urma poate sa faca ce vrea el, sa faca din FRH o comunitate de impuscat porumbei online, am facut toate astea pentru voi, sper ca e distractiv pentru voi, tot timpul a existat o oarecare egalitate intre noi, o egalitate pe care nu puteti voi sa ne-o impuneti nici daca sunati la politie, a fost o egalitata intretinuta de administratie, nu mai aberati va rog, multumesc.
PRO
PRO
FRH Player

Posts : 106
Location : C:\\Windows\System32

Back to top Go down

Reclamatie PROj-ET Empty Re: Reclamatie PROj-ET

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum