FRH - Federatia Romana de Haxball
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HCP-Invincbile

4 posters

Go down

HCP-Invincbile Empty HCP-Invincbile

Post by TalixD December 2nd 2014, 00:01

Pentru inceput vreau sa spun ca fac acest protest la insistarile co-c meu Papi 14, si nu vreau reactii contradictorii si nepotrivite din partea celor de la Invincible.De asemenea mai vreau sa mentionez ca acest protest nu e facut in lipsa de ocupatie si rog adminii sa il ia in serios.
Sa trecem la subiect:
Incalcarea regulii 3men def in situatii repetate:
http://www.haxballtube.com/watch/eee3e562b6
5:22
11:45
17:34
20:42
20:47
21:03
22:11
22:24
24:13
24;51
28:30
28;56
29:27
29;53
32:20
Acestea sunt incalcari evidente ale regulii 3men. Pe langa acestea mai sunt incalcari minore(asa cum zicea pro intr-un alt complaint trebuie sa existe distanta de 1 bila preferabil 2 intre dm si st).PS: daca "infractiunea" nu este pedepsita atunci cand trebuie, atunci cand a facut-o este incurajat sa o mai faca odata.

TalixD
FRH Player

Posts : 320

Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by l0c0 December 2nd 2014, 00:14

nasol sa pierzi dupa  ce ai 3-0

l0c0
FRH Player

Posts : 373
Age : 28

Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by Alexis December 2nd 2014, 10:56

Punctul meu de vedere:

5:22 - Mingea a trecut de de dm iar pasa venea de la Suarez, deci aici se poate spune ca a fost o intrare regulamentara.
11:45 - 4def clar
17:34 - Aici nikolazio face 4def insa observa si se retrage, incurcandu-l pe dm doar putin insa totusi este 4def.. dar ar trebui sa tinem cont ca s-a retras
20:42 - Nu e 4def
20:47 - Nu e 4def, nikolazio atinge ST-ul lor putin si se retrage, nu are nici o treaba.
21:03 - O incalcare destul de minora pot spune, e greu sa iti dai seama cand sa te retragi in faze de genul, dar este 4def intr-o oarecare masura, putin mai mult decat minora.
22:11 - ?, nu e nici un 4def.
22:24 - Iar, nimic.
24:13 - Incalcare minora
24;51 - Nimic
28:30 - 4def
28;56 - Incalcare minora, dm-ul e atins insa nu este incurcat cu nimic.
29:27 - La fel 
29;53 - 4def
32:20 - 4def, insa daxthehero pierde cat de cat controlul mingii parand ca acesta va pierde mingea.


Deocamdata nu spun nimic, astept si pe cei de la Invincible cu un raspuns, iar dupa se va lua o decizie.
I'm waiting for invincible's answer on this complaint, after will be taken a decision.
Level of violation of 3def rule:
Red -> high ; Green -> medium; Blue -> minor ; Black - no violation
Alexis
Alexis
FRH Player

Posts : 340

Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by Chad December 2nd 2014, 15:58

10, sunt multe(parerea mea), avand in vedere ca 4 sunt foarte grave.
oricum slab joc hcp (: (d.luiz style)

Chad
FRH Player

Posts : 70

Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by TalixD December 2nd 2014, 19:02

17:34 e "minora" dar cei din apararea inb au timp sa se aseze si atacul devine unul obisnuit
20;42 https://imgur.com/QJaFrGK eu ii vad aparandu-se in 4 daca eu eram liber in situatia aia si nu atingea mingea suarez eram intro situatie 3v2
20:47 pana si gk-ul lor il atentioneaza pe blaze sa respecte 3men, iar pentru un dm e derutant sa vezi om langa jucator din flanc*parerea mea*
22:11 da aici ai dreptate
22:24 nush ce am vrut aici, dar se poate lauda 3deful lui papi, un 3def in care exista acea distanta de o bila 
23:19 (probabil asta voiamm sa zic si am gresit minutul) asta dupa parerea mea e o incalcare pe putin medie
24:13 Cum sa fie incalcare minora daca ma atinge si eu ma "dezechlibrez" si pierd mingea
24:51 nush dc am pus-o mb
28;56 "minora" dar iar se micsoreaza rapiditatea actiunii si il jeneaza clar pe dm (defapt chiar nu e deloc minora)
29:27 e o incomodare totusi nu ai voie sa faci asta
Si dupa parerea mea, nu prea poti clasifica 3def-ul in functie de gravitate pt ca regula zice clar ca nu ai voie sa incodezi dm-ul
PS:no offence

TalixD
FRH Player

Posts : 320

Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by Vizitator December 2nd 2014, 19:06

Da Tali , sincer ai dreptate , nu sunt de meserie pe acest post si nu stiu cum sa ma comport..... Imi cer scuze direct echipei HCP pentru greselile facute , imi recunosc vina.

Vizitator
Guest


Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by Vizitator December 2nd 2014, 19:09

dar tot ai pierdut pe drept - adica o echipa care pierde de la 3-0 nu poate da vina pe niste 3 defuri nevinovate , daca era echipa de valoare se concentra sa mentina jocul in avantaj nu pe greselile 3 def ale adversarilor. pwp boss.

Vizitator
Guest


Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by TalixD December 2nd 2014, 20:13

mda echipa de valoare care s-a adunat cu 10 minute inainte de meci Smile)))

TalixD
FRH Player

Posts : 320

Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by Alexis December 2nd 2014, 21:26

I talked with captain of HC Prowlers and he agreed to replay the match (he could request defwin according to these violations by Invincible instead of rematch). 
Try to play it within next 10 days, good luck.
Alexis
Alexis
FRH Player

Posts : 340

Back to top Go down

HCP-Invincbile Empty Re: HCP-Invincbile

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum